ACCIÓ ja ha obert una nova convocatòria del programa de Cupons a la Internacionalització 2017, que es preveu s’exhaureixin ràpidament.

Aquest programa et permet contractar serveis professionals d’experts en exportació, oferts per proveïdors acreditats per la nostra entitat, que al mateix temps està acreditada per ACCIÓ, i pagar només el 20% del seu cost.

Si has de posar en marxa un projecte d’iniciació a l’exportació i  vas exportar menys del 15%  de la teva facturació al 2016, hi pots accedir. L’ajut és del 80% del cost dels serveis fins a un pressupost màxim de 5.000 euros, es a dir, l’ajut màxim per empresa és de 4.000€, i la durada del projecte és d’un màxim de 6 mesos.

El ventall de serveis pel que pots comptar amb l’ajut és el següent :

  • Fer la diagnosi del potencial d’internacionalització de la teva empresa.
  • Desenvolupar amb tu el pla de promoció internacional de la teva empresa que et permetrà seleccionar els productes i serveis, els països on tens més oportunitats, per quin canal has de vendre els teus productes o serveis, identificar potencials clients etc…
  • Dissenyar el web per fer-lo més internacional.
  • Posicionar el web en mercats internacionals i xarxes socials.
  • Acompanyar i assessorar en la participació a fires internacionals.
  • Subcontractació d’un Export Manager, per fer recerques d’agents, distribuïdors o clients.
  • Gestió de concursos i de licitacions internacionals.
  • Gestió per al registre de marca i de patents en mercats internacionals.

Demana pressupost per als serveis que t’interessi i recorda que el 80% està subvencionat per ACCIÓ, sempre que es contracti a través de la nostra entitat.

Els ajuts són limitats i es preveu s’exhaureixin aviat, pel què CAL DEMANAR ELS AJUTS EL MÉS AVIAT POSSIBLE.


PER AL FORMULARI CLIQUEU AQUÍ

Posat en contacte amb nosaltres, i t’ajudarem a realitzar el teu projecte:

JOSEP Mª CAMPANERA
Tel. 93 481 31 61
 jm.campanera@gremi.net