Ens plau informar que properament es publicarà la convocatòria del Programa de Cupons a la Internacionalització 2018, que permet contractar serveis a la internacionalització i pagar només un 20% del seu cost.

ACCIÓ obrirà una nova convocatòria del programa de Cupons a la Internacionalització 2018, que es preveu s’exhaureixin ràpidament.

Aquest programa us permet contractar serveis professionals d’experts en exportació, oferts per proveïdors acreditats per la nostra entitat, que al mateix temps està acreditada per ACCIÓ, i pagar només el 20% del seu cost*

Si has de posar en marxa un projecte d’iniciació a l’exportació i vas exportar menys del 15% de la teva facturació al 2017, hi pots accedir. L’ajut es del 80% del cost dels serveis fins a un pressupost màxim de 5.000 euros, es a dir, l’ajut màxim per empresa es de 4.000€, i la durada del projecte es d’un màxim de 8 mesos.

El ventall de serveis pel que pots comptar amb ajut és el següent:

  • Fer la diagnosi del potencial d’internacionalització de la teva empresa.
  • Desenvolupar amb tu el pla de promoció internacional de la teva empresa, que et permetrà seleccionar els productes i serveis, els països on tens més oportunitats, per quin canal has de vendre els teus productes o serveis, identificar potencials clients etc…
  • Dissenyar el web per fer-lo més internacional.
  • Posicionar el web en mercats internacionals i xarxes socials.
  • Subcontractació d’un Export Manager, per fer recerques d’agents, distribuïdors o clients.
  • Gestió de concursos i de licitacions internacionals.
  • Gestió per al registre de marca i de patents en mercats internacionals.

Demana pressupost per als serveis que t’ interessi i recorda que el 80% està subvencionat per ACCIÓ, sempre que es contracti a través de la nostra entitat.

Els ajuts són limitats i es preveu s’exhaureixin aviat, pel que CAL DEMANAR ELS AJUTS EL MES AVIAT POSIBLE.

Per demanar la sol·licitud, ompliu el següent FORMULARI

Per a més informació us podeu posar en contacte amb el departament de promoció internacional, Josep Mª Campanera (jm.campanera@gremi.net) Tel. 93 481 31 61